Nová zelená úsporám

zelena-usporamNová zelená úsporám je velký dotační program, z něhož mohou majitelé rodinných domů a dalších nemovitostí získat finanční příspěvek na opatření vedoucí k úspoře energií. I my jsme zapojeni do programu "Nová zelená úsporám", proto neváhejte a v případě zájmu o dotaci se na nás obraťte. Rádi Vám pomůžeme s vyřízením.


Cíl programu

Cílem programu Nová zelená úsporám je zlepšení stavu životního prostředí snížením emisí skleníkových plynů prostřednictvím snížení energetické náročnosti budov a podpory výstavby rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností a efektivním využitím zdrojů energie.

Nová zelená úsporám je cesta k levnému bydlení. Nová zelená úsporám je podpora státu vedoucí ke zlepšení vzhledu rodinných domů a ke snížení nákladů na bydlení, nehledě na zvýšení hodnoty nemovitosti.

Kdo může žádat

Žadateli a příjemci podpory mohou být pouze vlastníci a stavebníci rodinných domů, a to jak fyzické osoby, tak i právnické osoby.

Oblasti podpory

A. Snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů Podpora zateplení a výměny oken ve třech hladinách podle dosažených parametrů: 30, 40, 55 % ze způsobilých výdajů.
Podpora odborného posudku a odborného technického dozoru.
B. Výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností Podpora novostavby rodinného domu v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu: 400 nebo 550 tisíc korun.
Podpora odborného posudku a měření průvzdušnosti obálky budovy.
C. Efektivní využití zdrojů energie Podpora ekologických zdrojů tepla na vytápění ve dvou max. úrovních 55 % a 75 %, podpora solárních systémů v max. úrovni 40 %, podpora systémů nuceného větrání se zpětným získáváním tepla v max. úrovni 75 %.
Podpora odborného posudku.

Nová zelená úsporám
Jsme zařazeni v programu
Nová zelená úsporám

Působnost v krajích

  • Vysočina
  • Jihomoravský
  • Královehradecký
  • Středočeský
  • Zlínský
Nahoru